Dotazy:

Vaše e-mailová adresa:
Váš dotaz:
Součet čísel 5 a 6:

Dotazy a odpovědi

Dobrý den, nenašel jsem zde na webu informaci o možných způsobech platby nájmu. Konkrétně já bych měl zájem o změnu ze SIPO na inkaso z účtu nebo platbu trvalým příkazem z mého účtu. Děkuji

Dobrý den,

způsob úhrady nájemného je uveden v nájemní smlouvě. Z té vyplývá, že je nájemné hrazeno prostřednictvím SIPO. Pokud nájemce chce hradit nájem jiným způsobem, je potřeba se dohodnout s kanceláří nájmu a každá úhrada mimo SIPO je zpoplatněna 30,- Kč. Způsob úhrady prostřednictvím SIPO máme zaveden z důvodu automatického párování plateb, kdy se platby nahrají a přiřadí automaticky k danému předpisu nájemce.

 

Dobrý den, měla bych zájem o pronájem bytu v Orlové. Můžete mi prosím poradit na koho se mohu obrátit? Děkuji

Dobrý den,

uvolněné byty ve vlastnictví družstva ORLOVAN po nájemcích se přidělují za cenu dle směrnice Města Orlová žadatelům evidovaným v pořadníku převedeného v rámci privatizace z města Orlová, případně doplněného družstvem. Podmínkou přijetí je, že žadatel nemá v nájmu nebo ve vlastnictví jiný objekt k bydlení.

Další možností je zúčastnit se dražby bytu po vystěhovaném družstevníkovi. Opět se o takové to dražbě lze dozvědět z webových stránek družstva.

Dále je možno se dohodnout se stávajícím nájemcem o podnájmu bytu. Tento podnájem podléhá schválení a je povolován na jeden rok. Případný podnájemce nesmí mít trvalé bydliště na veřejné adrese a musí mít pravidelné příjmy. Podnájem není povolován osobám, kterým byl již dříve ukončen nájem nebo podnájem z důvodu porušování domovního řádu. Poplatek za povolení  činí 3 000,- Kč u nového podnájmu a 1 000,- Kč za prodloužení.

 

Dobrý den chci se zeptat jak je to s měřáky dodávky tepelné energie? Budete je montovat?

Poměrové měřiče tepla jsou v našich domech instalovány již od roku 1995. Postupně dochází k nahrazování odpařovacích ampulí elektronickými měřiči a to v návaznosti na požadavky samospráv nebo uplynutí doby, na kterou byly elektronické měřiče instalovány. V bytových domech musí být instalovány dálkově odečitatelné vodoměry a rozdělovače topných nákladů nejpozději do 1. 1. 2027.